Gears in the Machine

The Smooth, the Shy and the Pretty p.2

6 Malleus, Octesh, 601 AR
The Gnarls

Motto:
Do you go to the country
It isn’t very far
There’s people there who will hurt you
’Cos of who you are

Przodem ruszyła Sossamon, na zwiad. Rozejrzała się po śpiącej osadzie, rzuciła okiem przez szybę do karczmy i wróciła kawałek, by zawołać resztę rozbitków z pociągu. Po wielu trudnych pertraktacjach z gburowatymi lokalesami udało się załatwić nocleg i strawę, co więcej Mikah dostał pokój po martwym goblinie. Resztę przygody umiliły mu gacie Kennetha, które z upodobaniem niuchał.

Nazajutrz w wiosce okazało się, że:

- Virginia znikła, a w dodatku nie jest wcale Virginią, bowiem to Virginię-dziennikarkę Perth i Sossie znaleźli wcześniej z poderżniętym gardłem. Mąż Virginii też nie żyje (jego trupa znaleźliśmy w pieczarze), ale przynajmniej Sossamon ma jego palec. Niby-Virginia pewnie wcale nie była pasażerką pociągu.

- Przed tygodniem spłonął w tej miejscowości sierociniec. O tej dziwnej sprawie donosiły gazety: tragedii można było uniknąć, ale ktoś ewidentnie celowo doprowadził do śmierci kilkunastu dzieci. Na cmentarzu były ślady rozkopywania grobów.

- Mają niezłe piwo.

- Ojciec Sossamon miał na imię Kolor.

Niestrudzeni bohaterowie udali się do miejsca zaznaczonego na mapie przez goblina Kennetha, bo ewidentnie jeszcze im było mało. Po drodze natrafili na parę martwych mechanicznych dzieci, a Sossamon upolowała borsuka. W końcu dotarli do dziiiiwnej dziiiiwnej wieży, w której rach ciach rozkminili tajne wejście dzięki karteczkom, które goblin porozrzucał po okolicy (co my byśmy bez tego Kennetha! a zwłaszcza Mikah bez jego gaci!), a na dole odkryli całą fabrykę i składnicę dziecio-robotów. Rozprawili się z nimi koncertowo, wysadzili laboratorium za pomocą zgromadzonych tam zapasów nekrotytu i cali dumni i bladzi wyszli z wieży… a tu czeka ta pizda niby-Virginia w uniformie, z grupą jakichś strażników i woła: Stać! Jesteście aresztowani!

SZOK.

Comments

gdzie tu się klika “lubię to”? bo lubię to!

 
Emayef

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.