Mikah Rex

Młody adept sztuki łączenia cudów techniki z prastarą magią. Niewysoki (eufemizm) introwertyk mający problemy w kontaktach z ludźmi, za to bezproblemowo dogadujący się z maszynami.

Description:

Arcane Mechanik, lvl. 3

rasa Caspian wiek 19 y.o.
płeć Male wzrost 1,65 m
bóstwo Cyriss waga 55 kg
charakter Neutral-Good włosy rozczochrane, czarne
narodowość Cygnar oczy zielone

Karta postaci pod linkiem: tinyurl.com/79cpoej

Bio:

Wygląd:

Niski młody mężczyzna, szczupły, acz widać, że nawykły do wysiłku fizycznego i praca z młotem kowalskim mu nie obca. Ma ogorzałą od częstego przebywania na słońcu skórę. Rozwichrzone średniej długości czarne włosy rzadko bywają pod kontrolą grzebienia, często utrzymywane w ładzie jedynie za pomocą gogli zsuniętych dla wygody na czoło. Ciemnozielone oczy z dystansem patrzą na świat, unikając bezpośredniego kontaktu wzrokowego z innymi ludźmi. Na trochę kanciastej twarzy sypie wiecznie niedogolony, rzadki zarost.

Zazwyczaj ubrany w strój roboczy: wytrzymałe płócienne spodnie z licznymi kieszeniami na drobne narzędzia, spięte skórzanym pasem, do którego przymocowane są torebki i uchwyty na większe narzędzia, do tego prosta koszula z podwinietymi rękawami, na którą narzucona jest praktyczna kamizelka z kilkoma kieszonkami, uzupełniającymi arsenał podręcznych schowków. Całość uzupełniają solidne skórzane buty z metalowymi okuciami, chroniącymi przed przypadkowo spadającymi ciężkimi przedmiotami.
Poza warsztatem ubiera się raczej schludnie, choć bez ekstrawagancji.

(Auto)Biografia

Mikah przyszedł na świat w mieście Caspia jako najmłodsze dziecko, i jedyne z drugiego małżeństwa, kupca Bartona Rexa. W przeciwieństwie do innych dzieci Mikah od zawsze był cichy, zamknięty w sobie i rzadko brał udział w zabawach ze swoimi rówieśnikami. Obwiniano o to fakt, że całe jego rodzeństwo z poprzedniego małżeństwa jego ojca było od niego dużo starsze i chłopak rzadko miewał styczność z dziećmi w swoim wieku, za to często przebywał w towarzystwie osób dorosłych.

Od wczesnych lat Mikah wykazywał duże zainteresowanie urządzeniami mechanicznymi i wszelkimi maszynami. Często można było go znaleźć w warsztacie jego wuja Rufusa, gdzie w skupieniu przyglądał się jego pracy. Z czasem zaczął pomagać wujowi, a ten, widząc jego niesłabnące zainteresowanie, zaczął wprowadzać go w tajniki rzemiosła. W wieku 15 lat został przedstawiony członkom lokalnej gildii zrzeszającej [Arcane Mechanics] i przyjęty w jej szeragi jako czeladnik, uczący się swojego przyszłego fachu. Od tego czasu zamieszkał w domu wuja Rufusa, w pokoju na poddaszu. Kiedy nie pracuje w warsztacie bądź kuźni lubi spędzać czas na dachu domu, wygrzewając się na słońcu, obserwując miasto z góry i snując plany maszyn, które kiedyś zbuduje.

Mikah Rex

Gears in the Machine tygryspasiasty